עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

בלוג על סרטים וסדרות, ביקורות קולנוע וכתבות של רווית. נשמח אם תצרו עמנו קשר לכתיבת ביקורות או לעריכת האתר:
בפייסבוק- www.facebook.com/Ravit.bikorot
באתר "סרטים"- he.youtheater.com/viewuser.php?id=400171
בFXP
- www.fxp.co.il/member.php?u=751419

תהנו באתר!
נושאים
הקריאה
מתח. עובדת במוקד משטרה מתגלה לשיחה מפתיעה שמשנה את העבודה שלה ואת סדר היום שלה בצורה קיצונית. עם האלי בארי.

שחקנים מצויינים, סרט ענק. מותח מאוד, מקצועי, איכותי, כמו שצריך, נהניתי מאוד מהסרט, מומלץ לכולם. ★★★★
מהיר ועצבני 6
פעולה. החבורה חוזרת לפעולת חנינה אחרונה מהמשטרה ותוך כדי מנסה לגלות כיצד לטי נמצאה בחיים. עם ווין דיזל, דוויין ג'ונסון.

בערך כמו הסרטים הקודמים רק שהסרט הנ"ל פחות ריאליסטי, עם משחק יותר גרוע ועלילה פחות מחושבת, האקשן מצויין. ★★★
טראנס
מתח. כרוז במכירה פומבית מקבל מכה בראשו בזמן שהוא מנסה לגנוב את הציור היקר ביותר במוזיאון ומאבד אותו. כעת, בעזרת היפנוזה והרבה כאבי ראש ינסה לעלות על המקום שבו נמצא הציור ואיך הוא הגיע לשם. במאי: דני בוייל.

הפסקול מצויין, הבימוי מרשים, התוכן מקושקש, סרט שכל שניה מטלטל אותך ומראה לך שמה שחשבת היה לא נכון. בזבוז זמן. ★★

כתבה- באתם לראות סרט, לא?

16/12/2012 15:06
רווית (אני בן!)
כתבות


 לאחרונה בבתי הקולנוע אני נחשף לתופעה שחוזרת על עצמה ובלתי נסבלת. בעיקר בחופשים ובחגים, כשתלך לראות סרטי אקשן או קומדיה לנוער, תיחשף לאולם מלא בבני נוער בגיל ה16 ששילמו מחיר מלא על הכרטיס, אך הם לא מממשים אותו. התופעה היא כזאת-
מאות בני נוער הולכים לבתי הקולנוע בגלל המושג "אני הולך לסרט". אך האמת היא- שהם בכלל לא הולכים אל הסרט. במשך כל הסרט אתה תופתע לראות בני נוער משחקים בפלאפון, מדברים בפלאפון, מסתמסים, מדברים עם חבריהם ועושים צחוק מהסרט. אם זה לשפוך פופקורן או קולה על כסאות האולם, אם זה לעשות "חאפלה" באולם ואם זה פשוט להפר את הריכוז בפטפטת שלא נגמרת. והפלאפונים... האייפונים, הגלאקסי, האייפודים וכל מכשיר אחר שמאיר באולם והורס את כל ההנאה בזה שאתה הולך לקולנוע. פשוט בושה, וכמובן שזה- רק בישראל.
אני משער לעצמי.

בכל מקרה, התופעה הזאת היא מקרה בלתי נסבל. שהלכתי לסרט שלגיה והצייד ברב חן בפתח תקווה, הייתי באולם 4 (האולם הגדול ביותר בקולנוע למיטב ידיעתי ) ובכן, התוצאה הייתה נוראית. זה היה בחופש הגדול, בשעה עשרה ל10 בלילה, בזמן המבצע של סרט בעשרה שקלים. ציפיתי לסרט מרהיב, אפי, איכותי ומדהים, קיבלתי סרט די שונה, ואולי טיפה מאכזב, אבל לא זה מה שהפריע לי בו. הדבר המרכזי שהפריע לי היה הקהל.  האולם היה מלא; ילדים  וילדות בגיל ה14/15/16 שנכנסים לאולם, מדברים, צוחקים, ובקול רם פשוט מפריעים לראות את הסרט. כל שניה מציקים לריכוז, צועקים, מתחילים להתחרמן על השחקנים, והשיא היה שנכנסו חמישה נערים עם כיפה ונרגילה שצעקו "יאללללה שלגייייההה !!"  וישר יצאו החוצה מהאולם ע"י הסדרן.
טחחח, נכון, הילדים היו דבר מאוד מפריע. אבל עם זה אפשר להתמודד, הדבר המרכזי שלא היה ניתן להתמודד איתו היה ללא ספק- הסדרן.
אוי, זוועה, פשוט זוועה. וזה לא פעם ראשונה שזה קורה.
בשנה שעברה, שהלכתי למסיבת רווקות באותו המבצע, שוב פעם מלא ילדים רועשים ומציקים, אבל שוב, עם זה ניתן להתמודד, הבעיה היא- הסדרן. וזה לא רק בזה. הוו לא. 

אני אסביר את התופעה- ברב חן פתח תקווה הדלתות יציאה מאוד מרכזיות באולם וכל האולם יכול לראות את הדלת נפתחת. הדלת מפיצה אור ומאוד מפירה את הריכוז בסרט. הסדרן צועק בקול גדול לאחד מאנשי הקהל "תצא מיד מהסרט!" ובמידה והוא מסרב, הוא מביא עמו שני מאבטחים, שהם צועקים ומבלגנים את הסרט. אבל ממש. פשוט לקחת את הסרט ולזרוק אותו לפח. והנערים, שכל מה שעשו היה לדבר, זורקים את כספם לפח ויוצאים מן הסרט. 

זה בסדר, זה הגון, זה סבבה. הבעיה היא שזה קורה כל הזמן. מלבד בלתי נשכחים 2  שהיה מעניין ויפה, בלי הפרעות של הקהל חוץ משניים שלושה ילדים מאחורי שדיברו בלי שניה (ובזה ניצלתי את הסדרנים)  כל הסרטים שראיתי ברב חן פתח תקווה בחופש הגדול נגמרו באסון. הסדרנים צועקים, מעיפים באגרסיביות, פותחים את הדלתות, ומוציאים את האנשים בצורה מעליבה, ועזבו את זה- הם אשכרה המוטיב המרכזי שמפריע לי בסרט. פעם אחר פעם אני נשבע לא לראות סרטים יותר במקום הזה, אך מחוסר ברירה אני הולך לשם כי הוא הקולנוע הקרוב והזמין ביותר לביתי.
מה אני אגיד- סה"כ קולנוע זה אמור להיות חוויה מרתקת, משהו שונה עם מסך וסאונד שאתה אמור להינות ממנו. עם הילדים המפריעים אפשר להתמודד ולטפל בהם, אבל הסדרנים זה דבר אבסורד, דבר שמאוד מפריע והורס את ההנאה.
ניסיתי להתלונן, אבל אף אחד לא הקשיב לי.
 
רב חן פתח תקווה

נחזור לנושא הראשי- הילדים. וכאן אני פונה לילדים שקוראים את הכתבה. אתם צריכים להבין- לכתוב סטטוס בפייסבוק "אני הולך לסרט" ולקנות כרטיס ולשבת עם החברים  ואח"כ לדבר בפלאפון כל הסרט או לשוחח עם החברים לא נקרא ללכת לסרט. יותר פשוט לשבת במועדון, לצחוק ולבלות. כיום, סרט נחשב לדבר אלוהי, ליציאה מהבית, לחוויה מהנה ולדבר שפשוט מושג טוב שאתה הולך לסרט.
אבל לשבת ולעסוק בדברים אחרים, זה לא ללכת לסרט. חבל מאוד על הכסף שלכם נערים יקרים, אתם צריכים להבין- סרט זה הנאה. דבר ראשון שאתם צריכים לדעת זה שאתם באים לסרט בשביל להסתכל, להינות, לחוות משהו שונה. אתם לא צריכים לקנות כרטיס ולשבת כדי להגיד "הייתי בסרט". אתם צריכים לחוות את זה, ולכן, אם אתם משתעממים ולא אוהבים, אני פשוט ממליץ לכם לוותר, ותבינו שהעיסוק הזה הוא באמת דבר שלא מתאים לכל אחד. עולם הסרטיםהוא עולם גדול ומיוחד, אך הוא מצריך סבלנות וקהל יעד מאוד מסויים.
אז כן, למרות שסרט נחשב חוויה, אני לא חושב שאתם צריכים לנצל את המושג הזה ולהפריע לאחרים. האור בפלאפון מאוד מציק, ההתנשקות שלכם עם החברה שלכם מוציאה אותנו מריכז (כאילו באמת, באת לסרט או באת להתנשק?) , השיחות האישיות שלכם מאוד מפריעים, וסה"כ, קצת התחשבות, אנחנו באנו לראות סרט.

שצפיתי בסינמה סיטי או ביס פלנט (מלבד פעם אחת שאדם עישן באולם בשיא החוצפה והרעיש עם חבריו)  דבר זה מעולם לא קרה לי. 
אולי זה מכיוון שכשצופים בסינמה סיטי אתה עם עוד אנשים שבאו לראות סרט באמת, ולא קפצו על זה כחוויה. וברב חן פתח תקווה, אתה פשוט לא תהנה מהסרט.

ברב חן פתח תקווה הסדרנים נוראיים, הקהל שבא לסרטים נוראי ואין אפשרות לטפל בזה. כשאתה מתלונן- לא שמים עליך. פשוט יורקים עליך בפנים כי אתה ילד בן 14. אז מה אני אגיד, אולי בי הם זלזלו, אבל עצה שלי- אל תלכו לקולנוע הזה. תחסכו את השטויות, ולכו ותהנו מהסינמה סיטי או מהיס פלנט היוקרתיים.

ולילדים שמפריעים בסרטים, אני אחפור ואומר זאת שוב- אתם באתם לראות סרט. אל תבזבזו את הכסף שלכם ואל תעצבנו אנשים אחרים, סה"כ קצת התחשבות לא תזיק באף אחד. אל תדברו, אל תעשנו, אל תשחקו בפלאפון- תצפו בסרט. ואם אתם לא מסוגלים, דלת היציאה פתוחה לרווחה. 
 


תודה שקראתם, אשמח אם תיישמו, רווית. 
16/12/2012 15:31
קוראים לך באמת רווית ? ובן כמה אתה ? ( סתם שואלת.....) השאלה הראשונה לא כולכך קשורה , השניה כן ...
רווית (אני בן!)
16/12/2012 15:35
לא לא קוראים לי רווית, אני בן 14
16/12/2012 15:52
תודה על תשובתך (;
Ghost Dog
16/12/2012 15:43
הלכתי לכמה סרטים בקריית אונו ויש שם כמה כאלו שמדברים או בטלפון לכמה דקות.. אבל לא נוראי כמו שאתה מתאר.... ממלצה על רב-חן בקניון קירית אונו....
רווית (אני בן!)
18/12/2012 15:40
אוקיי, אני לא יכול ללכת לשם הרבה כי אין לי תחבורה ישירה, אבל תודה על ההצעה.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
רווית ביקורות
הציונים-
•  ★ - לא לראות
•  ★★ - לא משהו בכלל
•  ★★★ - חביב, לא רע
•  ★★★★ - טוב מאוד
•  ★★★★★ - מושלם, חובה לראות