עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

בלוג על סרטים וסדרות, ביקורות קולנוע וכתבות של רווית. נשמח אם תצרו עמנו קשר לכתיבת ביקורות או לעריכת האתר:
בפייסבוק- www.facebook.com/Ravit.bikorot
באתר "סרטים"- he.youtheater.com/viewuser.php?id=400171
בFXP
- www.fxp.co.il/member.php?u=751419

תהנו באתר!
נושאים
הקריאה
מתח. עובדת במוקד משטרה מתגלה לשיחה מפתיעה שמשנה את העבודה שלה ואת סדר היום שלה בצורה קיצונית. עם האלי בארי.

שחקנים מצויינים, סרט ענק. מותח מאוד, מקצועי, איכותי, כמו שצריך, נהניתי מאוד מהסרט, מומלץ לכולם. ★★★★
מהיר ועצבני 6
פעולה. החבורה חוזרת לפעולת חנינה אחרונה מהמשטרה ותוך כדי מנסה לגלות כיצד לטי נמצאה בחיים. עם ווין דיזל, דוויין ג'ונסון.

בערך כמו הסרטים הקודמים רק שהסרט הנ"ל פחות ריאליסטי, עם משחק יותר גרוע ועלילה פחות מחושבת, האקשן מצויין. ★★★
טראנס
מתח. כרוז במכירה פומבית מקבל מכה בראשו בזמן שהוא מנסה לגנוב את הציור היקר ביותר במוזיאון ומאבד אותו. כעת, בעזרת היפנוזה והרבה כאבי ראש ינסה לעלות על המקום שבו נמצא הציור ואיך הוא הגיע לשם. במאי: דני בוייל.

הפסקול מצויין, הבימוי מרשים, התוכן מקושקש, סרט שכל שניה מטלטל אותך ומראה לך שמה שחשבת היה לא נכון. בזבוז זמן. ★★

כתבה- התלת מימד בישראל

25/12/2012 23:09
רווית (אני בן!)
כתבות
 כעקרון, התלת מימד הוא רעיון מוצלח- לראות את הסרט לעומקו, בצורה חדה, עם אפקטים של ידיים יוצאים מהמסך או חיות או חרב או מה שזה לא יהיה. בהתחלה זה עבד יפה- סרטי תלת מימד היו מוקרנים במקומות מאוד ספציפיים, במשך כ15 דקות לסרט, וכל הסרט היה מתבלט בדברים שהיו יוצאים מהמסך עם משקפי הכחול-אדום שקל הקהל מנסה לתפוס את הדברים שיוצאים מהמסך בידיים.
זה יפה, זה מדליק- אבל לרבע שעה. אחרי רבע שעה, זה פשוט נהיה רגיל ומשעמם. ועוד יותר גרוע- אם זה לא בתלת מימד.

לאחר שהוקרן בקולנוע סרט התלת מימד "מסע אל בטן האדמה" שהיה באמת מרהיב בטכנולוגיית הREAL 3D הבין הקולנוע שזו השיטה למשוך כסף. להקרין כל סרט, גם את אלה שצולמו בתלת מימד וגם אלה שלא- בתלת מימד, להוסיף 10 שקלים לכרטיס, וככה למשוך את המזומנים בצורה מעולה. רק מה, אין לי ממש בחירה פה אלא ללכת לתלת מימד.
כן, למרות שלאחרונה ירדו מזה, איך שהטכנולוגיה באה לארץ זה היה פשוט בושה. כל סרט, אם מד"ב, אם אקשן, אם פנטזיה ואם אנימציה- יותר נכון, כל אנימציה, מוקרן בתלת מימד. אין לך ממש בחירה אם בא לך, או לא בא לך- אתה פשוט חייב לראות את הסרט בתלת מימד אם בא לך. 

לפני כשבועיים צפיתי בסרט ההוביט בתלת מימד מתוך חוסר ברירה. רב חן מציבים לך רק אפשרות אחת- או תלת מימד, או כלום. בד"כ, בתי הקולנוע היחידים שמאפשרים צפיה רגילה הם יס פלנט וסינמה סיטי, וגם זה רק לאחרונה. עד תחילת השנה, כל סרט שרציתם לראות היה חובה בתלת מימד. אבל עם זה אין לי בעיה, זה כולה עוד 10 שקל וזה יכול להיות חוויה יפה, וגם אם זה לא עובד- אז לא נורא.
אז זהו. שצפיתי בהוביט אני פשוט סבלתי. סבלתי בסרט. מזל שהסרט היה כ"כ  יפה שפשוט התעלמתי מהסבל, אבל במשך הצפיה סבלתי מכאב ראש במשך שלוש שעות, כאב ראש עמוק, חד, העיניים שלי היו אדומות, הראש שלי התהפך, וכל מה שרציתי היה לצאת מהסרט. שהורדתי את הסרט וניסיתי לראות אותו בלי המשקפיים הבנתי שאני בעצם מכביד על העיניים שלי ואני רק גורם לעוד בעיות בזה שאני מנסה לראות את הסרט ולהבין אותו למרות שהוא מוקרן על המסך בצורה מטושטשת ומוכפלת ושאני שם את המשקפיים אני פשוט רואה אותו בצורה חלקה, אפלפלה, נוחה, אך כואבת. בהתחלה זה נוח, יפה, אך אחרי עשר דקות זה נהיה פשוט סבל לראות סרט בקולנוע.


התמונה המטושטשת של סרט תלת מימד, בערך ^

אז אני פשוט לא הבנתי. חשבתי שזה יהיה חד פעמי. למען האמת, לאחרונה בקושי והיו סרטים בתלת מימד. מאז פרומיתיאוס לא נראה לי שראיתי סרט בתלת מימד, כל מה שראיתי היה סרטים בהקרנה רגילה. אבל עכשיו, שמגיעים הלהיטים,  מן הסתם אני יראה אותם בתלת מימד- לא כי אני רוצה, כי אין לי ברירה. אני לא יכול לנסוע עד יס פלנט בטח אחרי שאני הולך לקולנוע למקום הכי קרוב אלי,  הלא הוא- רב חן פתח תקווה- הקולנוע הכי גרוע בארץ ללא ספק עם השירות הכי גרוע- אך אין לי ממש ברירה, זה המקום הכי קרוב אלי. 

אז מסתבר שיש אנשים שיש להם בעיה בראיה המרחבית, שקרני העיניים נפגשות במקום שבו התרגלו לצפיה בסרט בסטנדרטים רגילים, וכשהם רואים את הסרט בתלת מימד העיניים לא מסתגלות למצב בצורה ברורה מה שגורם לכאב ראש עמוק ומייסר. רק המחשבה על זה מזכירה לי את הכאב ראש שסבלתי ממנו.

לאחר כשבוע, כרגיל, הלכתי לקולנוע שוב. רציתי להכנס לסרט חיי פיי, ואז , בכניסה לאולם חיכו לי המשקפיים השחורות והגדולות. "הנה בא האסון" חשבתי לעצמי ולא האמנתי שאני הולך לעשות את זה שוב. אבוי לי, איזו טעות. אני יצאתי כ"כ מפגר. במשך סרט שלם עם מראות מרהיבים ועלילה מרתקת אני פשוט ישבתי וסבלתי. הסרט היה מדהים, התלת מימד לא. לא יכולתי להינות מהסרט. אני סבלתי, הורדתי את המשקפיים, החזרתי, הורדתי, החזרתי, שפשפתי עיניים, אמרו לי שעיני אדומות ושטפתי את העיניים בשירותים, ולמען האמת- אני סבלתי בסרט הזה גם כן.
הרגשתי כזה אשם על הסבל שלי. אבל אז חשבתי לעצמי- למה זה צריך להיות ככה? 

הגעתי למסקנה שאני חושב שעוד יגיעו אליה- תלת מימד הוא דבר לא בריא. הוא מכביד על העיניים, הוא מסבך את הראיה, הוא מחליש אותה, והוא עלול להוות בעיות חמורות לאנשים עם עיניים חלשות. אני כמעט בטוח שאני צודק- כנראה שהנושא לא נחקר רפואית. אבל גם אם לא, מדובר כאן באמצעי שמאוד מזיק לי ומכאיב לי, אז למה אני חייב לעבור אותו?
למה אין לי אפשרות לצפות בסרט בגרסא הרגילה שלו? למה אני צריך להוסיף עשרה שקלים על סרט כדי לסבול? למה לא שואלים אותי אם אני רוצה תלת מימד או לא?! זה פשוט אבסורד. קולנוע עם שמונה אולמות לא מרשה לעצמו להקרין את העותק הרגיל של הגרסא ולהתחשב באנשים שלא מסוגלים לראות בתלת מימד. זה או תלת מימד, או כלום, ולך אין פה שום עמדה. 
אז למה אני חייב לסבול כדי לראות סרט? אני כ"כ נגד הדבר הזה והדבר הזה כ"כ מציק לי, אני מקווה שירדו מהנושא הזה ומהר, כי התלת מימד הזה פשוט מטריד, מעיק, כואב, ולא בריא. מקווה שמתישהו הקולנוע יבין שסרט במקורו אמור להיות סרט, וסרט צריך לראות כמו שצריך לראות סרט. לא בסבל, לא בענקה, ולא בכאב.  ובינתיים, אני מבטיח לעצמי הבטחה שאין מצב שאני אקיים אותה- אני לא מתכוון ללכת יותר לסרטי תלת מימד. NEVER EVER EVER. 

chinese dragon
05/01/2013 10:54
באמת אין הקרנות רגילות? זה מוזר, כי יש אנשים שבאמת לא יכולים לראות סרטים בתלת מימד..
וחוץ מזה, הבעיה בתלת מימד היא שכרטיס עולה יותר ובתמורה מקבלים בקושי דקה וחצי שתיים של דברים שעפים עליך/יוצאים מהמסך ובשאר הזמן כל מה שרואים זה סרט רגיל עם כתוביות זזות ובולטות שמפריעות לסרט..
אני אוהבת את הקטעים שחרבות, איברים כרותים, דם, אבנים או כל דבר אחר שעף עלי. אבל אני צריכה לסוע ברכבת ולהוסיף עוד מחיר של הסרט (שלא לדבר על מה קורה אם גם רוצים פופקורן חס וחלילה?!) אז זה ממש מעצבן לשלם יותר על כמעט כלום...
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
רווית ביקורות
הציונים-
•  ★ - לא לראות
•  ★★ - לא משהו בכלל
•  ★★★ - חביב, לא רע
•  ★★★★ - טוב מאוד
•  ★★★★★ - מושלם, חובה לראות