עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

בלוג על סרטים וסדרות, ביקורות קולנוע וכתבות של רווית. נשמח אם תצרו עמנו קשר לכתיבת ביקורות או לעריכת האתר:
בפייסבוק- www.facebook.com/Ravit.bikorot
באתר "סרטים"- he.youtheater.com/viewuser.php?id=400171
בFXP
- www.fxp.co.il/member.php?u=751419

תהנו באתר!
נושאים
הקריאה
מתח. עובדת במוקד משטרה מתגלה לשיחה מפתיעה שמשנה את העבודה שלה ואת סדר היום שלה בצורה קיצונית. עם האלי בארי.

שחקנים מצויינים, סרט ענק. מותח מאוד, מקצועי, איכותי, כמו שצריך, נהניתי מאוד מהסרט, מומלץ לכולם. ★★★★
מהיר ועצבני 6
פעולה. החבורה חוזרת לפעולת חנינה אחרונה מהמשטרה ותוך כדי מנסה לגלות כיצד לטי נמצאה בחיים. עם ווין דיזל, דוויין ג'ונסון.

בערך כמו הסרטים הקודמים רק שהסרט הנ"ל פחות ריאליסטי, עם משחק יותר גרוע ועלילה פחות מחושבת, האקשן מצויין. ★★★
טראנס
מתח. כרוז במכירה פומבית מקבל מכה בראשו בזמן שהוא מנסה לגנוב את הציור היקר ביותר במוזיאון ומאבד אותו. כעת, בעזרת היפנוזה והרבה כאבי ראש ינסה לעלות על המקום שבו נמצא הציור ואיך הוא הגיע לשם. במאי: דני בוייל.

הפסקול מצויין, הבימוי מרשים, התוכן מקושקש, סרט שכל שניה מטלטל אותך ומראה לך שמה שחשבת היה לא נכון. בזבוז זמן. ★★

כתבה- המועמד הישראלי לאוסקר הוא ערבי

18/02/2013 18:27
רווית (אני בן!)
כתבות

כמו שאתם בוודאי יודעים, ישראל מועמדת לאוסקר בשני סרטים- הראשון הוא שומרי הסף, השני הוא 5 מצלמות שבורות. שני סרטים תיעודיים שזכו השנה לייצג את ישראל בתפקיד הסרט התיעודי הטוב ביותר. הבעיה האמיתית היא, שישראל לא באמת מועמדת, אלא את גיא דוידי, במאי הסרט.
עלילת הסרט היא כמובן ממבט סובייקטיבי של התושבים הערביים שגרים על יד הגדר ומראה את הסבל והמסכנות שלהם מפני החיילים הישראלים והרשעים. הסרט מוצג מנקודת ראיה מאוד שמאלנית ומוקצנת, והסרט אומנם בקטוגריה ישראלית אך הוא כלל לא מייצג אותה, הוא בכלל נגדה.

דעתי: הדבר הזה לדעתי מאוד רע ואני מקווה שהסרט הזה לא יזכה. הסרט בכלל לא מייצג את ישראל, אלא את הצד הרע שבה, אני חושב שבישראל יש המון צדדים רעים אך אין כמובן שהסרט יציג אך ורק את הצדדים הללו ולא את החלק השני של הסיפור- הצד השני של המטבע. רע מאוד לדעתי שסרט שכזה מייצג אותנו, אך אין לנו ממש ברירה, זה אומנם נגרר לראיה פוליטית אבל הסרט הזה לא ראוי לייצג את ישראל.
ואם כך- עדיף שלא יזכה בכלל. ביקורת מלאה על הסרט בקרוב. 


הסרט, בנוסף לכל דובר בספה הערבית, אין בו שום מילה בעברית (מלבד מילים גסות של החיילים הישראלים כלפי הערבין) והסרט נעשה נערך וצולם ע"י ערבים בלבד. רק מפיץ הסרט הוא ישראלי, וגם הוא בצד שלהם. אומנם הסרט יכול לעורר המון מחשבה, אך חבל שהוא לדעתי לא ייציג את הדברים כמו שהם, אך אין לי שום נקודה להביע עד שאראה את הסרט (בקרוב). 

עלילת הסרט היא על ערבי מנקודת הראיה שלו על ההתנהגות הוולגרית של חיילי ישראל כלפיו וכלפי תושבי השכונה הקטנה שלו- שכונה ערבית על יד הכפר שמתעללים באזרחיה חיילים קשוחים מישראל ללא סיבה וללא שום טוב לב. 
הסרט הוא סרט תיעודי, הקונספט של הסרט הוא שהסרט עשוי מצילום של מצלמת בית, חמישה מצלמות שכל אחת מהם נשברה בדרך אחרת- והתוצאה הסופית היא סרט תיעודי שמורכב מחמשת סרטיהם של המצלמות. 

טריילר לסרט המדובר בקישור- https://www.youtube.com/watch?v=XID_UuxiGxM

לצד הסרט הזה, מייצג את ישראל סרט אחר- הפעם תיעודי בצורה שונה, עם צילום הרבה יותר מקצועי, הפעם הסרט קצת יותר שונה וקצת יותר קולנועי, אך גם הסרט הזה מציג דעות פוליטיות שמאלניות מוקצנות. לפחות נתנחם בזה שהסרט דובר עברית.
שם הסרט הוא "שומרי הסף" בנוי משיחות עם אנשי שב"כ וביטחון שהחליטו לשתף פעולה ולחשוף מידע בשביל הסרט הנ"ל. הם היו בשטח, ניהלו והשתתפו בפעולות מבצעיות, הביאו אל ראשי הממשלות את המידע הרגיש והסודי ביותר, ישבו בדיונים, השמיעו את דעתם וקיבלו החלטות אשר לעתים קבעו מי לחיים ומי למוות. בפעם הראשונה מדברים ששת ראשי השב"כ על שנותיהם בשירות הביטחון הכללי. הם מתארים את הנעשה בחדרי החדרים של ההנהגה הביטחונית והמדינית של ישראל, מביטים לאחור, מנתחים את המדיניות, ובוחנים את עצמם ואת המנהיגים אשר תחתם שירתו. הסרט מספר את סיפורה של מדינת ישראל, מנקודת מבט ביטחונית, מאז מלחמת ששת הימים ועד היום. הוא בוחן אירועים ופרשיות, רגעים מסעירים וכואבים, שבכולם לקחו חלק פעיל ראשי השב"כ. ראשי השב"כ הם הדוברים היחידים בסרט, ולאורכו עולה שוב ושוב הדילמה אותה הם חיים: האם ערכי יסוד וצדק אוניברסאליים, דמוקרטיים, יכולים להתקיים ולהישמר על-אף האיומים התכופים על מדינת ישראל ולמרות המציאות הביטחונית המורכבת.


אני אצפה בסרט בקרוב. הסרט בויים על ידי דרור מורה, במאי מתחיל שביים לפני מספר שנים את הסרט הדוקומנטרי "שרון" (זה בסדר אם לא שמעתם עליו). 
טריילר- http://www.sratim.co.il/video.php?id=5634
 
דעתי: הסרט "שומרי הסף" על פי הדעות הוא סרט עם דעות שמאלניות מוקצנות, ואין לי שום בעיה עם זה- אך גם הסרט הזה הוא לא הדבר הכי טוב לדעתי לייצג את ארץ ישראל, בטח שלא באיחוד אומים כה גדול ומשפיע כמו האוסקר. אך הסרט נצפה מבין כל אנשי האקדמיה ורבים אחרים, ואין לנו ממש ברירה, זה הסרט שמייצג את ישראל באוסקר, אני אעדיף אם הסרט לא יזכה, אך אם הוא יזכה זה לא יהיה אסון כה גדול בעיני כמו ש"חמש מצלמות שבורות" יזכה.

אז אלה הסרטים הישראלים שמייצגים את ישראל באוסקר. אין לנו ממש שליטה על זה, אבל אלו הסרטים שמייצגים את המדינה שלנו. אומנם בד"כ היינו מועמדים בקטגוריית הסרט הזר, אך השנה אפילו את זה לא קיבלנו מכיוון ש"למלא את החלל" לא עשה את עבודתו כמו שצריך. לא נורא, לפחות ישראל נמצאת בקטגוריית סרטי האוסקר, גם זה חשוב....

הביקורת מציגה את הדעות הפוליטיות של רווית בלבד.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
רווית ביקורות
הציונים-
•  ★ - לא לראות
•  ★★ - לא משהו בכלל
•  ★★★ - חביב, לא רע
•  ★★★★ - טוב מאוד
•  ★★★★★ - מושלם, חובה לראות